نویسنده:
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۴:۵۸
دسته بندی: طبیعت گردی

در نوروز بازار سفر از همیشه داغ تر است. آدم ها وقت بیشتری برای سفر کردن دارند و به خصوص حالا با وجود آژانس ها و شرکت های گردشگری، سفر کردن راحت از همیشه شده است.
کجا سفر کنیم؟
ایران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی که دارد، می تواند همه نوع سلیقه ای را پوشش دهد. هر کس با توجه به علایق اش مقصدی را انتخاب می کند. شمال ایران برای کسانی که جنگل و سرسبزی و دریا دوست دارند، جنوب با آب و هوای گرم و مرطوبش که اتفاقا فروردین ماه بهترین زمان است برای سفر کردن به این منطقه و مناطق کوهستانی و کویری، همه و همه دست ما را برای سفر در تعطیلات نوروز ۹۵ باز می گذارد.
سفر طبیعت گردی چیست؟
افراد کمتری هستند که با سفر طبیعت گردی آشنایی داشته باشند. سفر طبیعت گردی، سفری ست به مناطق طبیعی و دست نخورده و آشنایی با اکوسیستم و بوم گردی هر منطقه. معمولا سفر های طبیعت گردی با هدف حفظ محیط زیست و کمک به جامعه ی محلی صورت می گیرد. طبیعت گردی انواع مختلفی دارد که شامل کوهنوردی، غارنوردی، بیابان گردی، دامنه نوردی، بوم گردی و … می شود.
در سفر های طبیعت گردی ما به مناطق بکر طبیعی سفر می کنیم و با طبیعت، مردم و آداب و رسوم هر منطقه آشنا می شویم.
آماده شوید
برای همراه شدن در سفر های طبیعت گردی باید از قبل آماده شوید. سفرهای طبیعت گردی با سفرهایی که به قصد استراحت و گذراندن در یک ساحل آرام و آفتابی برگزار می شود، متفاوت هستند. سفرهای طبیعت گردی درجه سختی متفاوتی دارند و شما باید براساس قوای جسمانی خود سفر مطلوبتان را انتخاب کنید. داشتن روحیه ماجراجویی از ملزومات این سفرهاست. گاهی برای دیدن یک نقطه بکر طبیعی و یا آیین خاصی از مردم یک منطقه لازم است که راه های صعب العبوری طی شود. پس خودتان را برای یک ماجراجویی آماده کنید.
چه باید کرد؟
اگر در نوروز ۹۵ قصد دارید یک سفر طبیعت گردی انتخاب کنید و تازه در راه طبیعت گردی افتاده اید، بهتر است همه چیز را به دست یکی از شرکت های طبیعت گردی بسپارید. شرکت ها همه ی کارهای پیش از سفر و در طول سفر را انجام می دهند و شما کافی ست تنها نگاهی به پکیج های تور نوروز ۹۵ بیندازید و سفر مورد علاقه خود را انتخاب کنید،